Середа, 16.01.2019

Сайт відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації Харківської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

www.portal.rada.gov.ua

www.president.gov.ua

www.kmu.gov.ua

www.mon.gov.ua

http://dniokh.gov.ua

Педпреса

Портал Академії

Регіональний центр зайнятості

http://osvita.ua/

http://krasnogradrda.gov.ua/

 НОВИНИ ПОЗАШКІЛЛЯ
 
 
 
 

11 січня 2019 року Красноградський РЦПО приймав гостей:  своїх друзів та чудових малят  із центру соціально-психологічної реабілітації.  

Кожен Новий рік асоціюється зі святковим настроєм, подарунками, іграми та розвагами. Саме це подарували дітям центру вихованці  творчого об'єднання «Основи учнівського самоврядування» та гуртка «Пізнай себе», які  підготували  конкурсно-розважальну  програму «У новорічнім колі».

Учасники заходу були залучені до різних конкурсів, веселих ритмічних руханок, командної ігрової взаємодії. В кінці свята кожна дитина мала можливість взяти участь у розіграші призів за допомогою лототрону. На завершення заходу лідери подарували гостям душевне тепло, солодощі та фруктову корзину.

ФОТО


       19 грудня для дітей студії «Радість» Красноградського РЦПО відбулося он-лайн свято «Святий Миколай, до нас завітай!».  Діти весело співали, танцювали, грали в ігри, а сюрпризним моментом свята було відео-звернення Святого Миколая до дітей та вручення їм подарунків. Свято залишило приємну згадку в душах діточок, посіяло зерно любові до ближнього та поваги до народних традицій                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                                                                     


12 травня 2017 року в Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості відбулося  свято дитячих театрів мод, модельних агенцій та театральних колективів «Слобожаночка». Учасниками дійства були вихованці театру мод «Fashion-Mix» Красноградського РЦДЮТ, керівник Хомович Н.В. Свято проводилося  з метою пропаганди дитячо-юнацької національної та світової моди, збереження та пропаганди національних форм і традицій у сучасній моді, пошуку та підтримки молодих творчих колективів.  На суд журі було представлено 2 колекції в етностилі «Дивоцвіти» та  в стилі авангард «Ажурні візерунки».  Гуртківці посіли ІІ місце та нагороджені грамотою в номінації «Авангардний костюм»
 
 

МАН - 2017 19 лютого 2017 року завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Від Красноградського РЦПО на другий етап конкурсу було подано 6 робіт. Дійсними членами МАН стали:

Олексенко Юлія, учениця 11 класу Красноградської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ім. О.І. Копиленка, яка посіла І місце у конкурсі, секція літературна творчість, набравши у загальній кількості 90 балів;

Козлова Арина, учениця 10 класу Красноградського НВК №2- ІІ місце, секція українська мова, із результатом 84 бали;

Собакар Віталій, учень 10 класу Красноградського НВК №2- ІІІ місце, секція журналістика,  із результатом 76 балів;

Марків Юлія, учениця 10 класу Красноградського багатопрофільного ліцею посіла ІІІ місце у  секції соціології набравши у загальній кількості 78 балів.

Кандидатами у члени МАН стали Дейнеко Христина, учениця 10 класу Красноградського НВК №3, секція українська література та Коваленко Олександр, учень 11 класу Красноградської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ім. О.І. Копиленка, секція експериментальна фізика.


17.11.2016 року на базі Красноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.І. Копиленка  відбулося засідання районного методичного об'єднання  заступників директора з навчальної роботи. У рамках заходу практичним психологом  Красноградського РЦПО Нев'якіною Н.В. був проведений тренінг «Психічне здоров'я педагогів», під час якого педагоги отримали необхідну інформацію про психологічне благополуччя особистості, визначили фактори, що сприяють виникненню професійних стресів, розробили рекомендації з подолання небажаних  емоційних станів. Були застосовані інтерактивні форми і методи роботи: метафоричні картки «Креатив», робота в групах, ігрова терапія.

 


07 вересня 2016 року на базі Красноградського РЦПО відбулись батьківські збори у студії інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку «Радість». На зборах були присутні адміністрація закладу, керівники гуртків студії та батьки вихованців у кількості 46 чоловік. З привітальним словом до присутніх звернулася директор О.І. Ігнатова. У своєму виступі вона висвітлила питання  програмного та методичного забезпечення  навчально-виховного процесу. Організаційні питання з батьками вирішувала куратор навчально-виховного процесу у студії - Марущак О.Д.  Батьківські збори пройшли у невимушеній, доброзичливій атмосфері.


29.08.2016 у рамках серпневого педагогічного тижня на базі Красноградського РЦПО проведено методичну студію «Пріоритетні завдання позашкільних навчальних закладів у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», а також з педагогічним колективом був проведений майстер-клас за темою: "Декорування кухонної дошки в техніці декупаж". Метою проведення заходу було ознайомлення з технікою ужиткової творчості - декупаж. Присутні отримали навички у підготовці основи під декупаж, вибору і підготовки серветки, тонування основи, виконання кракле із яєчної шкарлупи, приклеювання зображення, декор виробу та фіксації готової роботи за допомогою акрилового лаку. На майстер-класі панувала атмосфера творчого піднесення, адже кожен із присутніх створював свою власну, авторську роботу.


07.06.2016  педагогічний колектив Красноградського РЦПО підготував та провів розважальне інтелект-шоу  знавців англійської мови «We Love English» для учнів 6-8 класів ЗНЗ Красноградського району. Конкурс відбувся в рамках відзначення Року англійської мови в Україні.

 Програмою заходу передбачено два конкурсних завдання: І конкурс -  презентація  команди, ІІ-ий -  інтелектуальний конкурс «Цікава Англія?» у якому 4 раунди: тестові завдання;  «речення – колаж»  (sentence –collage);     «діти – літери»   (Children –  letters); фотовікторина «Така близька  Англія» (Photo-quiz "So close to England).

У конкурсі взяли участь сім команд із мовних таборів навчальних закладів Красноградського району. Всього присутніх було близько 150 чоловік. Виступ кожної команди  був лаконічним і включав у себе: акторську гру, пісню, танець, реквізити, знання англійської, зовнішній вигляд та  багато позитивних емоцій.

Молоді спеціалісти Шевченко Ю.В., Чернятіна А.В., Софієч Є.В. та методист Марущак Ольга Дмитрівна, за допомогою декорації, вдало підібраного музичного супроводу, та чудової англійської, створили у залі  атмосферу туманного Альбіону.

 Свято досягло свого апогею, коли у розважальну програму включилися вболівальники разом зі своїми наставниками та волонтером із Індії Анандом Сіндху, які дружно та емоційно брали участь у пісенному та танцювальному флешмобах.

Переможцями інтелектуального конкурсу знавців англійської мови стали: команда Красноградської гімназії «Гранд» - І місце; команди Красноградського НВК № 2 та Красноградської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені О.І.Копиленка  - ІІ місце; команда  Красноградського багатопрофільного ліцею  – ІІІІ місце. Окрім заслужених дипломів, команда переможець отримала від адміністрації Красноградського РЦПО заохочувальні солодкі призи.

Окрасою інтелектуального конкурсу стали музичні номери у виконанні Погорілої Даші та Романчі Каті.

Розважальне інтелект-шоу   знавців англійської мови «We Love English»  пройшло на високому рівні.  Такі заходи сприяють  активізації  позашкільної роботи з англійської мови; формують позитивну мотивацію до вивчення іноземної  мови та культури англомовних країн.


Напередодні Дня Перемоги районна рада старшокласників Красноградського РЦПО, вже за традицією, провела заходи з привітання на дому ветеранів Красноградщини - учасників бойових дій: Оніщенка Михайла Нікіфоровича (96 років) та Якименка Федора Максимовича (86 років). Зі словами привітання та подяки лідери учнівського самоврядування звернулися до ветеранів: «Ви – наша гордість і слава. Велич Вашого подвигу непідвладна часові. Земний уклін Вам і найглибша вдячність! Прийміть побажання щастя і добра, здоров’я і бадьорості духу на довгі роки, незгасної любові рідних та близьких, всього українського народу!». Також  вихованці  вручили весняні квіти,  вітальні листівки та подарункові пакети зібрані власними силами та люб’язно надані спонсорами, небайдужими красноградцями.

27 березня 2016 року у приміщенні ХОПДЮТ відбувся XV відкритий фестиваль-конкурс традиційних художніх ремесел «Кроковеє коло». 

Від Красноградського районного Центру  позашкільної освіти у фестивалі взяли участь вихованці гуртка народної творчості, керівник гуртка Шевченко Юрій Васильович.

У старшій віковій категорії, у номінації «Різьблення», Дипломом І ступеня нагороджений  Клемберг Іван, у молодшій віковій категорії  ІІ місце  посів Клочко Віктор.

 

 

 


У Красноградському освітньому окрузі «ІнТТал» триває підготовка до ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція – соціологія). На розсуд журі наукове товариство з соціології надало 3 роботи: Уманська Анна (10 клас) на тему «Соціокультурний підхід до феномену музики в сучасному суспільстві»; Журавчак Ярослава (10 клас) на тему «Успішна соціалізація підлітка як умова його життєвого успіху»; Марків Юлія (9 клас) на тему «Вплив дозвілля на соціалізацію підлітків».

Оскільки контрольна робота з історії України та сам захист робіт відбудуться 6-7 лютого, то підготовка до цих етапів здійснюється паралельно.


05.01.2016 у Красноградському районному Центрі позашкільної освіти традиційно зустрічали поважних гостей і друзів із центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Конкурсно-розважальна програма, яку підготували лідери учнівського самоврядування на тему: «Рік новий зустрічаємо разом», була цікава та насичена. Свято - це завжди ігри, забави, веселощі, позитивні емоції, призи та подарунки. Але найбільше задоволення діти отримали від спілкування один з одним, коли найбільшою нагородою є посмішка, яка сяє на обличчях радісних малят.

Наша співпраця і надалі триватиме.

 

 


З 07.12.2015 по 12.12.2015 були організовані та проведені заходи до Всеукраїнського тижня права з метою виховання правової свідомості  підлітків та  підвищення рівня обізнаності учнів про права й обов’язки. 11.12.2015 року в рамках освітнього округу «ІнТТал» проведено гру-змагання «Правовий калейдоскоп». На заході були присутні: Михайлович В.Г., інспектор ювенальної поліції Красноградського відділення поліції, Шевчун О.В., директор Красноградського багатопрофільного ліцею, Синюшкович Г.В., практичний психолог цього закладу, лідери студентського самоврядування  на чолі з куратором Абасалієвою О.М. Під час гри-змагання було переглянуто відеоролик про права дитини, учнями продемонстровані театралізовані заставки про права дітей згідно статей  Конвенції про права дитини.  Дві команди «Правознавці та «Феміда» взяли участь у шести конкурсах і показали високі знання з ключових питань теорії держави і права. Після підбиття підсумків команди набрали однакову кількість балів та отримали Дипломи учасників. 


24.11.2015 року на базі  Красноградського районного Центру позашкільної був проведений майстер-клас на тему: «Створення флеш-ролика засобами графічного зображення». Проводив  захід молодий спеціаліст керівник гуртка народної творчості  Шевченко Юрій Васильович.

На заході були присутні 14 керівників гуртків  позашкільних навчальних закладів Красноградського району, які мали  змогу долучитися до створення  анімації.   Враження, які справили картинки, що ожили на екрані, були неймовірні. «Це було по-новому, креативно, несподівано…», - відзначили гості. Можна зробити висновок - поставленої  мети, щодо підвищення мотивації  педагогів-позашкільників до оволодіння нетрадиційними техніками та засобами зображення, було досягнуто. 

 

 


30.10.2015 Красноградський районний Центр позашкільної освіти, у  рамках співпраці лідерів учнівського та студентського самоврядування спільно з  Красноградським коледжом КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» провів зустріч у формі семінару-практикуму «Основи медико-психологічної допомоги».

На заході, який пройшов на базі Красноградського коледжу, були присутні лідери районної ради старшокласників, лідери студентської ради та  вихованці Красноградського РЦПО. Голова студентської ради Білик Сергій  ознайомив учнів з теоретичними основами медико-психологічної допомоги, а викладач предмету «Захист Вітчизни» Микола Васильович  Бортник зупинився на практичній частині заходу. Були розглянуті питання: «Як зупинити кровотечу?», «Як  правильно накласти пов’язку на різні частини тіла?», «Про види транспортування при переломах»,  «Надання першої  долікарської  допомоги при травмах різної локалізації». Діти мали змогу поглибити і розширити  знання з даної теми, та поспілкуватися за чашкою чаю.

 

 


З метою удосконалення педагогічної майстерності, підвищення фахового рівня, узагальнення набутого досвіду в період з 26.10.2015  по 31.10.2015 організовано проведення методичного тижня керівників гуртків Красноградського районного Центру позашкільної освіти.

26 жовтня проведений вернісаж творчих робіт педагогів РЦПО. Керівники гуртків презентували свої інтелектуальні роботи, які протягом останніх 3-х років посіли призові місця на районній та обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій: Маркарян С.Ю., керівник гуртка-методист, Нев’якіна Н.В., практичний психолог, Єременко Т.В., заступник директора з НВР, Марущак О.Д., методист, Мерзлікіна С.В., методист, Хінцинська І.М., керівник валеологічного гуртка, Чернятіна А.В., керівник гуртка з англійської мови.

Дуже цікаво презентував авторську виставку керівник гуртка народної творчості Шевченко Ю.В. На виставку представлені експонати  таких жанрів: живопис, графіка,  різьблення,  скульптура.

27 жовтня проведено засідання методичного об’єднання керівників гуртків у формі круглого столу «Творчий підхід керівника гуртка до вибору засобів, форм, прийомів та методів навчання вихованців». Керівники гуртків взяли активну участь у обговоренні питань.

28 жовтня методист Марущак О.Д. провела  практичне заняття для молодих та малодосвідчених педагогів «Азбука керівника гуртка».

Мерзлікіна С.В. провела захист трикутника успіху «Я- вчитель, я-вихователь, я-особистість!». Своїм багатим досвідом поділились керівники гуртків-методисти.

29 жовтня було проведено:  навчально-методичний  семінар «Організація роботи з обдарованими дітьми», презентація керівника гуртка народної творчості Бурлаєнко О.М. «Особливості обдарованості вихованців молодшого та середнього шкільного віку» та конкурс-виставка на кращий план-конспект гурткового заняття. 


На виконання плану роботи Красноградського районного Центру позашкільної освіти на 2015/2016 навчальний рік, у закладі змістовно були проведені заходи у період осінніх канікул з 26.10.2015 по  31.10.2015:

- 26.10.2015 - керівник гуртка початкового технічного моделювання Рябова Н.П. провела екскурсію до Красноградського краєзнавчого музею «Моя маленька Батьківщина» для дітей молодшого і середнього шкільного віку, а також Нев’якіна Н.В., Єременко Т.В. провели тематичний діалог «Здоровий спосіб життя – це дбайливе ставлення до себе» для дітей старшого шкільного віку;

- 27.10.2015 - майстер-клас «Дерево мрій» для дітей молодшого та середнього шкільного віку провели Рябова Н.П. та Софієч Є.В., керівники гуртків початкового технічного моделювання;

- 28.10.2015 - конкурсно-розважальну програму «I love English» для дітей молодшого шкільного віку провела Чернятіна А.В., керівник гуртка з англійської мови;

- 29.10.2015 - осінній бал для гуртківців закладу організувала культорганізатор Софієч Є.В.;

- 30.10.2015 – люб’язно розкрила свої двері для вихованців творча вітальня «Осінь запрошує…» яку провела керівник валеологічного гуртка Хінцинська І.М.;

 - 31.10.2015 – юні математики були запрошені до фантастичної гри-екскурс «Задумайся–обчисли-відгадай!», яку розробили керівники математичних гуртків Кунгурцева Ж.Ф. та Маркарян С.Ю.

Вихованці та їх батьки, які були активними учасниками заходів, одержали масу позитивних емоцій, адже канікули у закладі пройшли цікаво, змістовно, повчально, а головне весело.


26 вересня 2015 року відбулася конференція Харківської обласної ради старшокласників на базі КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» за темою: «Основні напрями роботи Харківської обласної ради старшокласників у 2015/2016 навчальному році».  Від Красноградського району були присутні  лідери районної ради старшокласників у кількості 9 чоловік. В рамках конференції взяли участь у волонтерській акції ХОРС «Діти – дітям» - для дітей, які проживають у зоні антитерористичної дії на Сході України, та в екологічній акції «Хто, якщо не ти!» в підтримку тварин Харківського зоопарку.

 


17.09.2015 року з нагоди святкування Дня міста було організовано міський конкурс дослідницьких робіт, присвячених м. Краснограду. Красноградський РЦПО став переможцем цього конкурсу і отримав Грамоту міського голови за примноження історичної спадщини рідного міста, вагомі дослідження з краєзнавства. 


9 червня 2015 року  з 10.00 до 12.00 на базі Красноградського НВК №2 відбувся фестиваль для обдарованих дітей «Країна майстрів» Організатором та модератором фестивалю-конкурсу виступив педагогічний колектив Красноградського РЦПО. 

Метою фестивалю було:

- створити для дітей  можливість творчого спілкування, встановлення дружніх контактів між творчими дитячими колективами з різних освітніх закладів  району; розвиток навичок та здібностей дітей у різних видах та жанрах мистецтва; виховання художнього смаку; підвищення виконавської майстерності дітей; освоєння народних культурних традицій. Програма фестивалю: І.  Майстер-класи: «Рибка в акваріумі», техніка – квілінг;  «Віночок для дівчат», техніка - виготовлення квітів із паперових серветок; - «Анімація»; - техніка - графіка з використанням шаблону. ІІ. Концертна програма: «Шоу талантів» (вокал, хореографія, акторська майстерність, гра на музичних інструментах тощо); ІІІ. Танцювальний  «Флешмоб». У заході взяли участь шкільні  колективи семи навчальних закладів, всього близько 140 учнів. Найкращі роботи майстер-класів та художні номери були відзначені грамотами та дипломами Красноградського РЦПО.


22.05.2015 року  у Красноградському РЦПО провели спільний захід для учнів наукового товариства «Основи учнівського самоврядування», гуртка «Пізнай себе» та лідерів учнівського самоврядування  на тему: «Здоров’я – безцінний скарб, дарований Природою» у кількості 30 чол.

Його метою було формування дбайливого ставлення до свого здоров’я, пропаганда здорового способу життя через заняття спортом, загартування, дотримання  режиму, раціональне харчування, відпочинок на природі.

Відпочинок-це найважливіша запорука здоров’я, тому гуртківці запланували та організували пікнік. На базі закладу учні приготували корисну кашу на вогні та овочеві салати. Під час приготування їжі організатори оголосили конкурс на кращого кухаря. Ним став учень 8 класу багатопрофільного ліцею Панфілов Стас, який із задоволенням готував  їжу для дівчат.

Ми впевнені, що після веселого пікніка на природі у всіх залишаться приємні спогади про захід та виникне бажання зустрітися  знову у новому навчальному році.

У рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» 25 квітня 2015 року працівники Красноградського РЦПО у кількості 20 чоловік взяли активну участь у проведенні Дня благоустрою на території закладу та закріпленій території.

Було прибрано подвір’я, побілено дерева та бордюри; впорядковано 2 квітники та альпінарій; посаджено два дерева та два кущі; здійснено пересадку  та розмноження багаторічних рослин.            


24.03.2015 у Красноградському районному Центрі позашкільної освіти, в рамках заходу «Вернісаж талантів», відбулася зустріч відомої поетеси Красноградщини Тетяни Дмитренко з вихованцями творчого об’єднання «Основи учнівського самоврядування» та лідерами районної ради старшокласників. Під час проведення заходу діти ознайомилися з творчим шляхом гості, прослухали вірші із поетичних збірок «Бархатный вечер» та «Істина проста». Гуртківці продемонстрували свої таланти: співали пісні, читали авторські вірші, організували виставку поробок (вишивки, малюнки, орігамі). Зустріч відбулася у теплій і доброзичливій атмосфері. Вихованці виявили бажання співпрацювати з поетесою і у наступному навчальному році.

 

 


23 березня 2015 року на базі Красноградського коледжу КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» відбувся ВОРКШОШ «Молодь в євроінтеграційному просторі» з метою обміну досвідом роботи лідерів студентського та учнівського самоврядування. Від Красноградського РЦПО були присутні представники учнівського самоврядування, лідери районної ради старшокласників: Бречко А, голова районної ради старшокласників, Уманська А, заступник голови, та активісти: Карпенко Н., Шовкова І.  Для поглиблення знань учнями про розуміння  європейського виміру, цінностей та цілей євроінтеграції лідерами студентського самоврядування був проведений тренінг «Євроінтеграція – це…?». На тренінгу лідери мали можливість представити та презентувати свої проекти. Робота в групах дозволила учням відчути командну взаємодію, розвинути толерантне ставлення до інших,  вдосконалити лідерські здібності та соціальні навички. Маємо надію, що такі заходи стануть доброю традицією, бо тільки в співпраці  можна виховати молодих, активних, розумних та професійних управлінців, яких так не вистачає в даний час.


15 березня 2015 року вихованець гуртка народної творчості Красноградського РЦПО Клемберг Іван, керівник Шевченко Ю.В., став учасником XIV відкритого фестивалю традиційної  народної  культури „Кроковеє коло” для дітей та молоді у номінації „Традиційні художні ремесла” (різьблення), відкриття якого відбулося в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Фестиваль “Кроковеє коло” є фестивалем  традиційної  народної культури Слобожанщини  за участі  дітей та  молоді  Харківської  області та м. Харкова. Фестиваль заснований у 2000 р. за ініціативою Спілки етнологів та фольклористів міста Харкова та проводився за підтримки Управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації, Управління культури Харківської міської ради, Управління освіти Харківської міської ради та Харківського обласного відділення Українського Фонду культури. З 2012 р. організаторами фестивалю виступають Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Спілка етнологів та фольклористів міста Харкова за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації. На виставку були представлені 5 робіт вихованця а також, за умовами конкурсу, Клемберг Іван протягом чотирьох годин показував свою майстерність, яку здобув відвідуючи гурток народної творчості, членам журі фестивалю.


3 березня 2015 року з метою прищеплення любові і поваги до жінки – матері, бабусі, сестрички, подруги у Красноградському РЦПО було проведено виховний захід  на тему: «Щоб сонце світило мирно і ясно, а наші жінки були самі прекрасні!».

Вихованці вокального гуртка під керівництвом Шарової С.Г. піснями та віршами привітали усіх жінок. Концертну програму підготувала та провела культорганізатор Немилостива Е.Е. На завершення  директор РЦПО Ігнатова О.І. привітала учасників та подякувала за чудовий виступ.

 

 


5 лютого 2015 року  на базі  районного  Центру позашкільної освіти проведений  районний фінал інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» серед старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів. У фіналі взяли  участь команди: «Темп» - Красноградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.О.І.Копиленка; «Штурм»- Красноградської гімназії «Гранд»; «Ерудит» - Красноградського НВК №2; «Домінанта» - Красноградського багатопрофільного ліцею; «Інтербрейн» - Красноградського НВК №3; «Альфа – Омега» - Наталинського НВК; «Фенікс» - Піщанського НВК.

 

  Читати далі


01.02. 2015 року на базі Красноградського районного Центру позашкільної освіти відбувся навчально-тематичний семінар «Кризове консультуван

Пошук

http://sadik.kh.ua/ua/

http://nus.org.ua

http://www.unicef.org/ukraine/ukr/

http://la-strada.org.ua

Національна дитяча гаряча лінія
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Красноград 2019