Неділя, 20.05.2018

Сайт відділу освіти Красноградської районної державної адміністрації

Меню сайту
Категорії розділу
Аналітичні довідки та статті [24]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

www.portal.rada.gov.ua

www.president.gov.ua

www.kmu.gov.ua

www.mon.gov.ua

http://dniokh.gov.ua

Педпреса

Портал Академії

Регіональний центр зайнятості

http://osvita.ua/

http://krasnogradrda.gov.ua/

Головна » Статті » Аналітичні довідки та статті

Вчимося жити разом

Друзі, вітаємо!

Три місяці тому ми з вами зустрічалися на першому національному форумі, присвяченому розвитку мультидисциплінарної допомоги дітям з особливими потребами "Вчимося жити разом".

Тим, хто пройшов реєстрацію, але не зміг потрапити на форум, ще раз приносимо наші вибачення – ми докладемо максимум зусиль, щоб наступного разу організувати форум таким чином, аби всі зацікавлені змогли відвідати ті чи інші його секції.

 

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами деякими матеріалами форуму (у тому числі – фото та відео) та презентувати допрацьовану Резолюцію та Рекомендації щодо створення Національної стратегії впровадження мультидисциплінарного підходу до роботи з дітьми з інвалідністю та особливостями психічного і фізичного розвитку та їх родинами.

Та спочатку – ще раз дякуємо всім вам за небайдужість до особливих дітей та прагнення створити дружнє й відкрите середовище, в якому є місце кожному й кожній!

Окрема величезна подяка нашим чудовим спікерам і спікеркам та модераторам і модераторкам: ваш досвід та енергія дали усім нам натхнення та переконали у тому, що зміни можливі.

До речі, ми оновили інформацію на нашому сайті, тож ви зможете пригадати, хто саме виступав під час форуму

Також долучайтеся до нашої сторінки на фейсбуці та запрошуйте на неї колег і друзів: Вчимося жити разом

 

РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ

Форум такого масштабу в Україні пройшов уперше, а питань в галузі дитячої інклюзії дуже багато: – тож на Резолюцію пішло більше часу, ніж ми очікували. Зате до неї ввійшли найважливіші питання, які були підняті на Форумі. Ми постаралися проаналізувати всі ваші головні тези й ідеї та зібрати їх у Рекомендації.

Фінальний варіант Резолюції ми відправимо міжнародним партнерам (зокрема, Єврокомісії), органам державної влади та місцевого самоврядування.

Текст Резолюції ви можете прочитати на нашому сайті або в гуглдокументі (в гуглдоці є можливість залишити коментарі).

Друзі, якщо ви згодні з текстом Резолюції, будь ласка, залиште свій підпис у формі за лінком, – це займе декілька хвилин. Зверніть увагу, ми збираємо підписи до п'ятого березня!

 

АНКЕТА

Задля того, щоб зробити наступний Форум більш зручним та цікавим, а також задля того, щоб зарані сформувати список тем там проблем, які вас цікавлять, просимо вас відповісти на декілька питань нашої Анкети.

 

МАТЕРІАЛИ ФОРУМУ

Фотоархів форуму ви можете скачати за лінком

Автор фото – Ігор Лептуга

 

Повний відеозапис першого національного Форуму присвяченому розвитку мультидисциплінарної допомоги дітям з особливими потребами "Вчимося жити разом" можна подивитися на сторінці наших постійних інформпартнерів, медіапроекту "Накипіло"

 

Історії Петі, Яни та Каті, дітей з особливостями розвитку

#ВчимосяЖитиРазом. Історія Яни

#ВчимосяЖитиРазом. Історія Петі

#ВчимосяЖитиРазом. Історія Каті

 

Матері дітей з інвалідністю розповідають – соціальний ролик

 

Історії людей з особливостями – у спецпроекті "Такий же, як ти" медіапроекту "Накипіло":

#Такий же, як ти.Історія Міші

#Такий же, як ти.Історія Марини

#Такий же, як ти.Історія доросих дітей

 

Ефіри:

1. Доктор Андрій Пеньков та Кукуруза: "З чого починається інклюзивне суспільство та чому коло проблем дітей з особистими потребами не обмежується медициною та освітою"

 

2. Оксана Боженко, начальниця відділу дитячих програм БО ХЕБФ «Хесед-Шааре-Тіква» про "Нові тренди в інклюзії. Программи Хеседа"

 

3. Роман Марабян, головний лікар спеціалізованого будинку дитини №1

про "Підсумки першого національного форуму присвяченого розвитку мультидисциплінарної допомоги дітям з особливими потребами «Вчимося жити разом»"

 

4. Тетяна Гавриш, почесна консулка Федеративної Республіки Німеччина в Харкові та Вікторя Мілютіна, секретарка постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій та АТО про "Резолюцію першого національного форуму, присвяченого розвитку мультидисциплінарної допомоги дітям з особливими потребами "Вчимося жити разом"

 

5. Доктор Андрій Пеньков та екс-міністр охорони здоров'я Грузії Сандро Урушадзе про "Інклюзію та трансформацію інтернатної системи"

 

6. Вікторя Мілютіна, секретарка постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій та АТО про "Підсумки першого національного форуму «Вчимося жити разом»"

 

Публікації:

1. "Жодна дитина не повинна жити в клітці й бути невидимою" . Життя.УП

2. "Літаючий будинок", або Хто вводить дітей з інтернатів у реальне життя". УП. Життя "

 

Найближчим часом на "Українській правді. Життя" вийдуть ще дві наші публікації:

  • Що батьки дітей з інвалідністю радять іншим батькам
  • Як влаштована інтернатна система в Україні та яких змін вона має зазнати,

а поки що дуже радимо вам стежити за матеріалами УП.Життя щодо дитячої інклюзії та інклюзії дорослих людей із різними особливостями (спецпроект "Шана різноманіттю").

 

НАД ЧИМ МИ* ПРАЦЮЄМО ЗАРАЗ

 

Один з наших головних пріоритетів на цей рік – створення та лобіювання прийняття програми дитячої паліативної допомоги. Ми прагнемо впровадити її спочатку у Харківському регіоні, а потім вивести на національний рівень.

Також ми* працюємо над моделями трансформації інтернатної системи. Разом із Харківською обласною державною адміністрацією ми хочемо перетворити два-три будинки дитини у Харківській області на зручні сервісні центри. Зробити так, щоб дитина із особливостями розвитку жила з родиною, а фахівці надавали допомогу вдома, або у спеціальних центрах, амбулаторно.

Аби втілити цей проект у життя фахівці розробляють систему фінансування, – гроші, які раніше йшли на утримання дитини у спецзакладі, мають бути направлені на оплату послуг реабілітологів та корекційних педагогів.

*Ми — це основа команди Форуму, її складають члени Харківської експертної групи підтримки медреформи та Українсько-німецької медичної асоціації, юристи юрфірми ILF, спеціалісти клініки "Педіатр +" та Харківського обласного будинку дитини №1.

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ ТА ПОРАДИ

Дорогі друзі, якщо вам потрібна консультація або контакти когось із експертів та експерток, залучених до надання допомоги дітям з інвалідністю чи особливостями розвитку, – напишіть нам і ми постараємося допомогти.

Натхнення вам і здоров'я!

З повагою, вдячністю та надією на співпрацю — ініціатори форуму "Вчимося жити разом":

Харківська експертна група підтримки медреформи, Юридична компанія ILF, клініка "Педіатр +", PR-агенція "Bagels & Letters", Почесний консул ФРН у Харкові, Українсько-німецька медична асоціація, Харківська обласна державна адміністрація.

З усіх додаткових питань звертайтеся, будь ласка, до нашої прес-служби:

Іванна Скиба-Якубова +380 97 905 82 98

Лідія Калашникова +380 50 939 07 48

Сайт Вчимося жити разом

 

ДЯКУЄМО ТИМ, БЕЗ КОГО ФОРУМУ НЕ БУЛО Б

Спасибі нашим друзям і співорганізаторам: Спільноті відповідального вчительства EdCamp Ukraine, Генеральному консульству Німеччини в Донецьку (офіс Дніпро), UNICEF, Міжнародному фонду "Відродження" та Благодійному фонду Петра Порошенка, Харківській школі архітектури, благодійному фонду "Джойнт", благодійному фонду "Хесед".

Величезна подяка партнерам і спонсорам: Харківському плитковому заводу, видавництву РАНОК, Харківській бісквітній фабриці, компанії «Freshline», Харківському обласному спеціалізованому будинку дитини №1 та головним медіапартнерам: порталу "Українська Правда. Життя" та медіапроекту "Накипело".

 

Категорія: Аналітичні довідки та статті | Додав: Admin (03.03.2018)
Переглядів: 22 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

http://sadik.kh.ua/ua/

http://nus.org.ua

http://www.unicef.org/ukraine/ukr/

http://la-strada.org.ua

Національна дитяча гаряча лінія
Красноград 2018